O MNIE

Tu Laura Maria, cześć!

Pięć lat studiowałam literaturę. I całe studia podróżowałam. Europa. Bliski Wschód. Afryka. Erasmus w Turcji. W 2019 roku wyjechałam do Azji południowo-wschodniej. Większość czasu poruszałam się autostopem, Laos zjechałam motorem. Na czas światowej pandemii zatrzymałam się w bambusowym domku na farmie mango w miejscowości Pai,
w północnej Tajlandii. Moja podróż trwała ostatecznie dziewięć miesięcy. Po powrocie do Europy – przez kolejny rok pracowałam jako wolontariuszka w Portugalii. Inicjując zajęcia artystyczne wśród dzieci i młodzieży z domu zastępczego.
IMG_9255
IMG_9254

Co dalej?

Niedługo później byłam już w Ameryce Łacińskiej. Przejeżdżając autostopem Meksyk, Gwatemalę…
aż po Kostarykę. Stając się pełnoetatową wulkaniarą. Która – do Ameryki Łacińskiej wróciła jeszcze tego samego roku. Tym razem na południe. Z Gibraltaru dostając się do Brazylii – jachtostopem. Spędzając tym samym ponad dwa miesiące na oceanie. I kolejne pół roku w Ameryce Południowej.
Jesienią 2022 wyjechałam do Afryki. Tam, min.: przejechałam Mozambik rowerem. Madagaskar skuterem – 3500 km po jednych z najbardziej wymagających dróg na świecie. Saharę – autostopem. W Mauretanii wskoczyłam na najdłuższy na świecie pociąg towarowy z rudą żelaza – spędzając 18h na rozpalonym żelazie, w rozpalonym wagonie – przemierzając pustynię. W Afryce spędziłam wtedy siedem miesięcy.
Moja przygoda wciąż trwa!